Az ár tartalmazza:
-buszos utazás Budapest – Pannonhalma – Zirc – Budapest útvonalon
-tárlatvezetés a pannonhalmi Apátságban
-idegenvezetés a Ciszterci Apátságban és a Reguly Antal Műemlékkönyvtárban
-szakvezetés a zirci arborétumban
Pannonhalma és Zirc Lombkorona sétánnyal egynapos kirándulás programja
Indulás reggel 7 órakor Budapestről, a Déli pályaudvarról. Rövid utazás után megérkezünk a pannonhalmi Apátsághoz. Magyar nyelvű idegenvezető várja a csoportot 10 órakor. A tárlatvezető segítségével megtekintjük az apátság látogatható részeit, mint a templomot, az altemplomot, a kerengőt és a könyvtárt. Az időszakos kiállítás meglátogatására is van lehetőség, illetve az ajándékboltban is lehet vásárolni.
A Pannonhalmi Bencés Főapátság Magyarország egyik kiemelkedő történelmi emlékhelye, egyházi és művészettörténeti központja. A főapátság vonzereje és a környék természeti adottságai miatt a város Magyarország turisztikai térképén az egyik leglátogatottabb célpontnak számít.
A főapátság látványos épületegyüttese a Szent Márton-hegyen épült fel. A román stílusú altemplom és kerengő, valamint a gótikus bazilika az évszázadok során barokk és klasszicista stílusú épületrészekkel egészült ki, amelyek a főapátság mai arculatát meghatározzák. A 19. századi könyvtárterem 400 ezres gyűjteményében számos könyvritkaságot őriznek. Az egész épületegyüttest a magyar klasszicizmus egyik legismertebb alkotása, az 55 méter magas torony koronázza.
A megfogó Apátság után a szabad levegőn töltjük az elkövetkezendő időnket. Átsétálunk közösen a 15 percre található parkerdőbe, ahol a lombkorona sétányon megtekinthetjük a környéket. Fantasztikus látvánnyal az Apátságra is. Szabad időben saját tempóban bejárható a gyönyörű látványt ígérő sétány. A lombkorona sétány szabadon látogatható, jegy nem szükséges. A séta után buszra szállunk és Zircre hajtunk.
A délutánt a zirci Ciszterci Apátság látnivalói között töltjük el. A látogatás az Apátsági templom megtekintésével kezdődik, majd a Reguly Antal Műemlékkönyvtárban folytatjuk a látogatást. Ezek után szakvezetőnk segítéségével az Arborétum felfedezésére indulunk, ahol séta közben ismerkedhetünk meg a csodálatos növényvilággal.
A hatalmas, kéttornyú barokk apátsági templom különleges látványosság. Tornyain jól megfigyelhető a kor jegyeinek hatása: cakkozott körbemenetel a tetőn, csigaszerű forma a felső szobrok alatt. Az épület azonban nem csak barokk, hanem klasszicista épület is egyben. A kolostor legnagyobb látványossága a csodálatos könyvtárterem, 60 ezer nagy értékű könyvvel. A könyvtár legnagyobb kincsei a ősnyomtatvány-, könyv- és folyóirat-ritkaságok. A ciszterci szerzetesek évszázados szorgalommal őrizték, javították és védték ezeket, így napjainkban is kiváló állapotban vannak, de látogató számára nem elérhetőek.
A Zirci arborétum hazánk legmagasabban fekvő élőfa-gyűjteménye, 400 m-rel a tenger szintje felett. Az arborétum Zirc belvárosában, közvetlenül a zirci apátsági ingatlanokhoz csatlakozva jelzi, hogy valamikor az apátság területéhez tartozott. Első fáit a ciszterci szerzetesek ültették 1780-ban, amikor angolkertet alakítottak ki az apátság és az attól nem messze, a középkorban létesített halastó körül. Ezek közül a fák közül több máig áll.
Az arborétumban közel hatszáz fa- és cserjefajt gyűjtöttek össze. A fajok fele a Bakonyban általánosan elterjedt, további 40 %-uk a Cuha völgyéből ismert. A betelepített hetven tűlevelű faj között találjuk Magyarország legidősebb simafenyőit. A bejáratnál a középkorban kialakított, egykori halastavat az arborétumot átszelő Cuha-patak vize táplálja. A park állandó lakói a mókusok. A fák között időnként őzek is feltűnnek.
18 órakor indulunk haza. Érkezés Budapestre a kora esti órákban.
Vidéki felszállás lehetséges:
-Budaörs, Media Markt/McDonalds melletti benzinkút
Az autóbusz az M1-es autópálya vonalán halad a 119. km-ig, hazafelé az M7-es autópályán.
Vidéki felszállási kérelmüket a megrendelés után szükséges irodánk felé jelezniük!
Fényképek a korábbi kirándulásunkról
Kattints a dátumra és nézd meg a képeket!