Ausztria
A Rax-Alpok a határhoz való közelsége miatt a magyarok körében is kedvelt kiránduló- és sziklamászóhely. Legnépszerűbb túraútvonala a kabinos felvonóval könnyen megközelíthető.

Szlovákia
A Tátra hegység a Kárpátok legmagasabb hegyvonulata. Keleti részét a magasabb Magas-Tátra, alacsonyabb nyugati részét a Liptói-havasok alkotják. A Magas-Tátra két jelentős, mitikus állomása a Csorba-tó, valamint a Poprádi-tó. Az 1494 méteres tengerszinti feletti magasságban található tó az ötödik legnagyobb a Tátrában. A tavakat érdemes télen is felkeresni. A "tótúrát" követően az elégetett kalóriát igény szerint sztrapacskával pótolhatjuk.

A Magas-Tátra után az Alacsony-Tátra Szlovákia második leglátogatottabb hegysége. A turistákat vonzza a gyönyörű természeti környezet, Donovaly. Rengeteg kirándulási lehetőség várja a túrázókat a hófödte fenyvesek között. Egy hótalpas túra számtalan élményt ígér.

Donovaly nemcsak a túrázok számára kedvelt, hanem a síelők álma is. A hegycsúcsokkal körbezárt völgy Szlovákia leghangulatosabb síparadicsomának számít. 16 felvonó összesen 11 km pályarendszert szolgál ki. A Nova Hola csúcsra szállító lift különlegessége, hogy kabinos és hatszemélyes ülőszékek egymás után haladnak. Így mindenki eldöntheti, hogy melyik lift típust választja a csúcsra jutáshoz. Donovalyban található Európa második legnagyobb havas Fun Parkja , valamint a sífutók paradicsoma is.

Csodáld meg a hóba burkolózott tájat téli kirándulásaink egyikén☃️ Ajánlataink egy csokorban a következő linken érhetők el: https://alfatours.hu/utazasok/telikirandulasok